ComfortClick esettanulmány: Mykonian Mare Luxury Boutique Hotel

Híreink között már többször mutattunk be különleges épületeket, melyek professzionális vezérlését ComfortClick központra bízta a kivitelező – vagy a tulajdonos. A ComfortClick központok közül a legkisebb is általában feleslegesen erős és nagy tudású egy átlagos lakáshoz, ráadásul programozása is inkább kíván szakembert, mint pl. egy Vera, Aeotec vagy Fibaro központ. Viszont maximálisan testre szabható kezelőfelületet kapunk, amit egy nagyobb épületnél kiválóan ki lehet használni. A görög Míkonosz szigeten található boutique hotel ComfortClick bOS egyedi grafikus felhasználói felülettel (GUI), amivel a hotel alkalmazottai remekül és hatékonyan ellenőrizhetik és vezérelhetik az épületet, illetve a vendégek is kaphatnak részleges hozzáférést egyes funkciókhoz. A rendszer központi egysége a legerősebb ComfortClick központ, a Sledgehammer.
tovább a teljes cikkhez

Hogy még megfizethetőbb legyen: Zigbee-s eszközök az Aeotec-től

2017-ben írtunk egy cikket a Z-Wave-ről és a Zigbee-ről. Azóta mindkét vezeték nélküli otthonautomatizációs szabvány sokat fejlődött és változott. Nem mosódtak el ugyan a határok közöttük, és továbbra is a Z-Wave maradt a professzionális, a Zigbee pedig az otthoni, kisebb lakásokba szánt megoldás, de jól látszik a tendencia, hogy egyre több vezérlőközpont gyártója felismeri: nincs okuk arra, hogy csak az egyik vagy a másik mellett tegyék le a voksukat. Potenciális vásárlókat veszítenek azzal, ha csak az egyik platformot támogatják, hiszen kizárják pl. a kisebb költségvetéssel gazdálkodó lakástulajdonosokat, vagy éppen a biztonságot és komplexitást megkövetelő nagyobb projektek kivitelezőit. A Zigbee terjedésével még olcsóbbá válik az okosotthon, és ebből – a SmartThings márka átvétele óta – az Aeotec is szeretné kivenni a részét...
tovább a teljes cikkhez

Hat ok, amiért érdemes az árnyékolókat okosítanod

Manapság az idő a legdrágább kincsünk. Egy-egy feladat elvégzése után gyakran érezzük az azzal töltött időt „elvesztegetettnek“. Legyen szó akár egyetlen percről, amikor a redőnyöket húzzuk le vagy az ablakokat csukjuk be. Ha ezeket összeadjuk, 20 napot vesznek el egy átlagember életéből. Szerencsére az új fejlesztések, az új technológiák világát éljük, amik képesek megszabadítani minket ezen feladatok alól. Ebben a cikkben olvashatsz az okos ablakokról és redőnyökről, melyek megspórolják Neked azt a napi egy percet, valamint  – és ez talán még fontosabb – akár nem kevés pénzt is a rezsiszámláról...
tovább a teljes cikkhez

A Fibaro-felhasználók ízlelgessék a Yubii nevet!

A Fibaro és a Nice – miután az utóbbi gyakorlatilag megvette az előbbit – már 2018-ban összeolvadt. Ennek gyümölcsét, azonban idáig csak nyomokban érezhettük. Most viszont egy látványos fordulatot vesz a márka, mind szolgáltatásban, mind pedig arculat tekintetében. A Fibaro a napokban tájékoztatni fogja a felhasználókat a rendszerrével kapcsolatos újdonságról. Megváltozik ugyanis a kezeléshez szüksége applikáció neve és felülete, illetve a belépéshez szükséges azonosítás is. A Fibaro Home Center alkalmazás április végétől beleolvad a Yubii rendszerébe – ez ugyanis a Nice cégcsoport otthonautomatika márkája.
tovább a teljes cikkhez

Az okosotthon őrszeme: Aeotec Cam 360

Alapvetően a biztonságikamera-rendszer nem szerves része az okosotthonnak. A kamerák általában saját „központjukra”, a rögzítőre (NVR, NAS) csatlakoznak, és ennek az eszköznek a kezelőfelületén, szoftverén keresztül férünk hozzá az élő képhez és a felvételekhez is. Ettől függetlenül több lehetőségünk is van arra, hogy az okosotthon központja valamilyen szinten hozzáférjen a kamerákhoz, ha másért nem, akkor csak azért, hogy azok képét a saját felületén is elérhetővé tegye. De a kamerák által észlelt mozgásra kiváltott riasztás is az okosotthon tudtára adható. Léteznek azonban már kifejezetten az okosotthonhoz tervezett kamerák is, melyek között több szempontból is különleges a – nemrég még Samsung, most már Aeotec –  Cam 360. Mai cikkünk is szervesen kapcsolódik a korábbi SmartThings témájú írásainkhoz.
tovább a teljes cikkhez

Eső ELŐTT köpönyeg

Gondoltad volna? Nemzetközi biztosítási statisztikák szerint annak az esélye, hogy egy átlagos otthonban a víz tesz kárt több, mint két és félszer nagyobb, mint annak, hogy az ingatlan a tűz martaléka lesz? Az ellen sokat nem tudunk tenni, hogy a fölöttünk lakó ne áztasson el minket. Az ellen azonban igen, hogy ha nálunk történik csőtörés vagy mi felejtjük nyitva a csapot, nálunk romlik el a mosógép, akkor az okos otthonunknak legyen elég „esze” ahhoz, hogy azonnal beavatkozzon, megelőzve akár milliós nagyságrendű kárt is – lakásunkban és akár a szomszédéban is. A beavatkozás legfontosabb mozzanatához, a fő vízcsap elzárásához egy újabb, igazán professzionális eszközt kínálunk mostantól. Íme az Aqua-Scope Ball Valve Servo!
tovább a teljes cikkhez

A „legsmartabb dolog”: a vezérlőközpont

Előző cikkünkben bemutattuk a SmartThings történetét és jelenét annak apropóján, hogy a Samsung gyakorlatilag átadta okosotthon-rendszerét az Aeotecnek, így mostantól Aeotec Smart Home Hub a neve a SmartThings logós vezérlőközpontnak. Talán ennél is fontosabb következmény, hogy az Aeotec mostantól Zigbee-s termékeket is gyártani fog a Z-Wave-esek mellett. Így kisebb lakások, nyaralók automatizálásához még kedvezőbb árú megoldásokat választhatunk úgy, hogy nem kell lemondanunk a Z-Wave-nél garantált kompatibilitás által nyújtott biztonságról; mindegy, milyen szabvány szerint kommunikál egy okos eszköz, ha SmartThings logó van rajta, akkor a Smart Home Hub bizonyosan tökéletesen kezeli majd. Nézzük meg, mit is jelent ez a gyakorlatban!
tovább a teljes cikkhez

Az Aeotec átvette a SmartThings hardvert a Samsungtól!

Valószínűleg sokaknak ismerős lehet a Samsung SmartThings kifejezés, amely eddig a dél-koreai cégóriás okosotthon-„ökoszisztémájának” márkajelzése volt. Sok száz gyártó több ezer terméke kapta meg a SmartThings logót, jelezve, hogy garantáltan és könnyedén használható a Samsung vezérlőközpontjával. Ez több, mint 63 millió felhasználó számára meggyőzőnek is bizonyult, tehát egy igen sikeres megoldásról van szó. Mostantól azonban a SmartThings vezérlőközpont gyártása az Aeotec felügyelete alá kerülte, aminek köszönhetően további lendületet kapott a termékfejlesztés az eddig főleg Z-Wave kiegészítőket gyártó vállalatnál. Már kapható náluk a korábban Samsung logót viselő vezérlőközpont, és számos – elsősorban Zigbee-s – eszközük érkezik majd SmartThings logóval. Cikkünkben bemutatjuk a SmartThings eddigi történetét.
tovább a teljes cikkhez

Tudod, mit dugjál a konnektorba?

Nem is olyan régen, a legelső mechanikus időkapcsolós „okoskonnektorok” megjelenésekor a leggyakoribb felhasználási módok a jelenlétszimuláció (időnként bekapcsol az állólámpa, mintha lenne a lakásban valaki), a karácsonyi lámpafüzér kikapcsolása (hogy ne égjen feleslegesen egész éjjel), vagy épp az akvárium világításának naponta azonos ideig történő bekapcsolása volt. Mára azonban már – szerencsére – nem itt tartunk...
tovább a teljes cikkhez

Takaríts meg akár 50% energiát ComfortClick-kel!

Élj velünk együtt Te is környezettudatosan! Tudtad, hogy az épületek energiafogyasztásának 50%-a megtakarítható lenne épületautomatizációval? A ComfortClick segít a fűtési, hűtési és világítási költségek csökkentésében a legfontosabb berendezések összekapcsolásával, automatizálásával és 24 órás felügyeletével.
tovább a teljes cikkhez

Öntözőrendszer – miért érdemes ezt is okosítani?

Az okos öntözőrendszer kiépítése nem csupán kényelmes és költséghatékony, hanem egyszerűen a helyes megoldás. Ahogy a Föld populációja lassan eléri a 8 milliárdot, úgy nő a víz iránti igény is. A vízfogyasztás 70%-a jelenleg az öntözésre megy el. Nem meglepő hát, hogy itt történik a víz legnagyobb pazarlása is. A pazarlás mértéke elérheti az általunk használt víz mennyiségének akár felét is! Ez a nem megfelelő öntözéstechnikai megoldásoknak tudható be.
tovább a teljes cikkhez

Okosotthon és a multimédia

Korábbi cikkeinkben számtalan funkciót mutattunk be, ami egy okosotthon-rendszer részét képezheti: automatizált és okosan vezérelhető fűtés, hűtés, árnyékoló, világítás és egyéb kényelmi funkciók. Jelen cikkünkben az okosotthon és a multimédiás eszközök közötti kapcsolatról elmélkedünk. Kattints, és tudj meg többet arról, milyen mozi- és zenefunkciókkal egészíthető ki egy okosotthon, és milyen lehetőségeket kínálhat egy okos rendszer!
tovább a teljes cikkhez

Mik azok a modulok, és mire jók egyáltalán?

Az okosotthon-megoldások tartalmaznak központi egységet, érzékelőket, vezérlő egységeket, illetve kapcsolhatunk hozzájuk különálló rendszereket vagy hálózati eszközöket is – reméljük, ezzel nem mondtunk újdonságot oldalunk régebbi követőinek. A legkézzelfoghatóbb funkciókért, az otthonunkban lévő elektromos bezendezések irányításáért a vezérlő egységek, vagy más néven modulok (relék) felelnek. Cikkünkben bemutatjuk az egyik legismertebb gyártó, az Aeotec vezérlőmodul-kínálatát.
tovább a teljes cikkhez

Már készülnek az első Z-Wave Long Range-es termékek!

A Z-Wave Alliance szervezet bejelentette, hogy a Z-Wave Long Range (Z-Wave LR) fejlesztői csomag már elérhető a gyártók számára. Nagyobb hatótáv, 20-szor több eszköz egyetlen hálózatban, és akár 10 éves üzemidő az elemes eszközök esetében, hogy csak a legegyértelműbb előnyöket említsük.
tovább a teljes cikkhez

Listázott cikkek: 226 – 240. (összesen 396 db.)
.