Újabb Z-Wave eszköz a fényerőszabályzáshoz

Napokon belül megérkezik kínálatunkba egy új dimmer. A Heatit ZM Dimmer 250W, egy Z-Wave 800-as fényerőszabályzó modul. Meglévő fali kapcsoló mögé, szerelvénydobozba építhető. Akár két nyomógombot tartalmazó fali kapcsolóhoz is csatlakoztatható, amely segítségével immár finoman szabályozhatók lámpáink fényereje, vagy az egyik gombbal tetszés szerinti eseménysort indíthatunk el okosotthonunkban.
tovább a teljes cikkhez

Csak egy gombnyomás – Hank One-key Scene Controller

Lehet hogy sokszor meg is feledkezünk róla, de a Z-Wave-es kapcsolók között nem csak falra szerehető változatok vannak, hanem kis méretű, távirányító-szerűen használható nyomógombos eszközök is, melyekkel rendszerünk bármilyen folyamatát elindíthatjuk. Cikkünkben egy ilyen, egyetlen gombbal rendelkező távvezérlőt mutatunk be.
tovább a teljes cikkhez

Új nyomógombos kapcsoló az MCO Home-tól

A nemrég bemutatott érintőgombos MCO Home kapcsolók után most egy új Z-Wave-es nyomógombos fali kapcsoló jelent meg kínálatunkban. Stílusos kialakítás és letisztult formavilág jellemzi. Használható önállóan a beépített reléknek köszönhetően, de okosotthon rendszerbe is illeszthető.
tovább a teljes cikkhez

Színes LED-szalagok – okosotthon alapú RGB-vezérlés

Az utóbbi évek világítástechnikai megoldásaiban egyre sűrűbben találkozunk LED-szalagok beépítésével. Nem is csoda, hiszen ezekkel a fényforrásokkal igazán dekoratív, hangulatos, és maximálisan testre szabható megvilágítást tudunk kialakítani otthonainkban. Ha a világítás vezérlését is az okosotthonra bízzuk, akkor az esztétikai előnyök mellett további izgalmas lehetőségeket is kaphatunk.
tovább a teljes cikkhez

Takarékossági tipp: világítás egy okosotthonban – mozgásérzékelés, időzítés

Újabb takarékossági tippünk a világítás korszerűsítésével foglalkozik. Otthonainkban sok olyan helyiség van, ahol a világítás nincs állandó használatban. Ilyenek például a folyosók, közlekedők, előterek, lépcsőházak, kamrák, pincék, stb., melyeknek világítása így jellemzően nagyon kevés ideig van felkapcsolva. Egy folyosó vagy lépcsőforduló megvilágítására csak pár másodpercig van szükségünk, addig, ameddig valaki áthalad a helyiségen. És akkor is csak olyan fényerővel, amit az éppen aktuális körülmények megkívánnak. Egy okosotthonba illesztett világítással az ilyen jellegű elvárások tökéletesen biztosíthatók és optimalizálhatók. Így nem csak a komfortérzetünk növekszik, hanem jelentős megtakarítást érhetünk el otthonunk (vagy akár munkahelyünk) energiafogyasztásának ezen részében is.
tovább a teljes cikkhez

Takarékossági tipp: lámpák alternatív kapcsolása okosabban

Az alternatív kapcsolás talán az egyetlen villanyszerelési művelet, amit nem a hagyományos módon érdemes elvégezni, ha Z-Wave alapú okosotthonban gondolkozunk. De talán kevesen tudják, hogy akkor is megéri okos relét és párhuzamos kapcsolást alkalmazni, ha (még) nincs vezérlőközpontunk, mivel a hagyományos megoldáshoz képest olcsóbb, kényelmesebb és a szabályozható fényerő miatt még jóval áramtakarékosabb is lehet egy hosszú folyó, lépcsőház vagy bármely helyiség – ahol több helyről is szeretnénk kapcsolni a villanyt – megvilágítása.
tovább a teljes cikkhez

Heltun hét: hétfő

Heltun Touch PanelArra a kérdésre, hogy mi kell egy okosotthon kiépítéséhez, sokszor azzal szoktuk kezdeni a választ, hogy „először is kell egy vezérlőközpont”. A helyes válasz azonban ennél kicsit árnyaltabb. Valóban mindig a központ beszerzésével kell kezdenünk okosotthonunk kialakítását? Nem biztos. Vannak bizonyos eszközök, amelyek önállóan is be tudják tölteni fő funkciójukat. Termosztátok vagy reléket is tartalmazó villanykapcsolók központ nélkül is használhatók a hagyományos változatuknál megszokott funkciókkal. És később egy központhoz illesztve már automatizálható a működésük, az okosotthonoktól elvártak szerint. Ezen a „Heltun héten” egy öt részes cikksorozatban mutatjuk be a Heltun Touch Panel Switch Quinto nevű 5 körös villanykapcsolóját, a központ nélkül is használható alapfunkción át az egészen különleges képességekig, segítve megérteni, miért gondoljuk azt róla, hogy a manapság kapható legokosabb kapcsoló.
tovább a teljes cikkhez

Nyomkodj és tekergess kedvedre!

A világítás szabályzására számtalan eszköz áll rendelkezésünkre, így könnyedén megoldható a fények dimmelése az okosotthon megoldásoknál is. Viszont abban rejlik egy ilyen rendszer nagy előnye, hogy az eszközök közötti összefüggéseket szabadon testre szabhatjuk. Ha érdekel mit lehet kihozni egy okos világításból, olvasd tovább cikkünket!
tovább a teljes cikkhez

Tudod, mit dugjál a konnektorba?

Nem is olyan régen, a legelső mechanikus időkapcsolós „okoskonnektorok” megjelenésekor a leggyakoribb felhasználási módok a jelenlétszimuláció (időnként bekapcsol az állólámpa, mintha lenne a lakásban valaki), a karácsonyi lámpafüzér kikapcsolása (hogy ne égjen feleslegesen egész éjjel), vagy épp az akvárium világításának naponta azonos ideig történő bekapcsolása volt. Mára azonban már – szerencsére – nem itt tartunk...
tovább a teljes cikkhez

Listázott cikkek: 1 – 15. (összesen 33 db.)
.