Villanyórád legjobb barátja Dániából

Korábban írtunk egy cikket villanyórát leolvasó okos mérőről. Az akkoriban egyedinek számító, P1 csatlakozású mérőolvasó mostanra konkurensre lelt a dán frient Electricity Meter Interface 2, P1 eszközében. Telepítése az újdonságnak is nagyon egyszerű: mindössze csatlakoztatni kell a villanyóra P1-portjára. Ezt követően párosítani kell egy kompatibilis Zigbee-s vezérlőközponthoz, innentől kezdve hozzáférünk a villanyóránk mért adataihoz.
tovább a teljes cikkhez

Villanyóra-leolvasás okosan

Az egyre növekvő energiaárak korában különösen hasznos és előnyös az energiafogyasztás folyamatos monitorozása. A felhasználók számára az aktuális energiaadatokhoz való hozzáférés lehetőséget nyújt a hatékonyabb fogyasztás tervezésére. Ahogy az idő halad, egyre több – elsősorban napelemmel szerelt – háztartás kap új digitális villanyórát, amely lehetővé teszi az adatok rendszeres kiolvasását és nyomon követését. Ezen cikkünkben bemutatjuk, hogyan működnek az új digitális villanyórák, és hogyan segítenek az energiahatékonyság javításában és a költségek csökkentésében.
tovább a teljes cikkhez

Fogyasztásmérés akár 200 Amperig

Az utóbbi években az energiaárak drasztikusan növekedtek. Egyre több cég próbálja mérsékelni az energiára fordított költségeit. Ahhoz, hogy ezekkel a kiadásokkal tudjon tervezni, naprakész információkra van szükség. Kifejezetten a nagyfogyasztóknak szánt Aeotec Home Energy Meter segítségével valós időben, akár 200A áramerősségig felügyelhető, követhető a felhasznált áram.
tovább a teljes cikkhez

Hogyan spórolhatsz HELTUN okostermosztáttal?

Az emelkedő energiaárak mindannyiunk életére hatással vannak. A téli időszakban fűtésszámlánk kiugróan magas lehet, elkezdünk alternatív megoldásokon gondolkodni, már előre készülve a nyári klímahasználati költségekre. Az alábbi cikkben a HELTUN Heating Thermostat TIME módjáról olvashatsz, amely egy hatékony megoldást kínál a pluszköltségek csökkentésére.
tovább a teljes cikkhez

30 éves a Fronus Solar Energy – ne ezért, de kapcsold össze inverteredet az okosotthonnal!

Bár az osztrák családi vállalkozás már 75 éves is elmúlt, legfiatalabb üzletága, a napenergia hasznosításra fókuszáló Fronius Solar Energy idén „még csak” 30. évfordulóját ünnepli. 1995 óta van jelen a világpiacon napelemes invertereivel és azok kiegészítő eszközeivel (pl. autótöltő). Az inverterek alakítják át a napelemek által előállított kisfeszültségű egyenáramot a háztartásainkban és irodáinkban használható 230V-os váltakozóárammá, az inverterek vezérlik az opcionális akkumulátorok töltését és azok használatát. Az inverter gyakorlatilag a napenergiát hasznosító rendszer szíve, nagyon fontos a hatékonysága és funkciói, hiszen egyre komolyabb összegeket képes megspórolni a felhasználójának – ahogy a hálózati áram ára emelkedik. Főleg, ha összekötjük az okosotthonunk vezérlőközpontjával!
tovább a teljes cikkhez

DONEXON varmo TZ eco – új radiátortermosztát a kínálatunkban!

A megnövekedett energiaárak mellett nem is lehetne aktuálisabb egy okos termosztát beszerzése, hiszen akár 30% energiát spórol meg az, aki ilyen rendszert használ. A kínálatunkba ezért is vettük fel a DONEXON varmo TZ eco radiátortermosztátot. A készülék a jelenleg forgalomban fellelhető valamennyi Z-Wave központtal kompatibilis, a legelterjedtebb radiátorszelepekre egyszerűen feltekerhető.
tovább a teljes cikkhez

Takarékossági tipp: világítás egy okosotthonban – mozgásérzékelés, időzítés

Újabb takarékossági tippünk a világítás korszerűsítésével foglalkozik. Otthonainkban sok olyan helyiség van, ahol a világítás nincs állandó használatban. Ilyenek például a folyosók, közlekedők, előterek, lépcsőházak, kamrák, pincék, stb., melyeknek világítása így jellemzően nagyon kevés ideig van felkapcsolva. Egy folyosó vagy lépcsőforduló megvilágítására csak pár másodpercig van szükségünk, addig, ameddig valaki áthalad a helyiségen. És akkor is csak olyan fényerővel, amit az éppen aktuális körülmények megkívánnak. Egy okosotthonba illesztett világítással az ilyen jellegű elvárások tökéletesen biztosíthatók és optimalizálhatók. Így nem csak a komfortérzetünk növekszik, hanem jelentős megtakarítást érhetünk el otthonunk (vagy akár munkahelyünk) energiafogyasztásának ezen részében is.
tovább a teljes cikkhez

Takarékossági tipp: radiátoros központi fűtés okosítása

Hazánkban jelenleg a legelterjedtebb fűtési módszer még mindig a gázkazánnal történő vízmelegítés, majd a meleg víz radiátorokon keresztüli keringtetése, legyen szó akár társasházi lakásokról, akár családi házakról. Jobb esetben több helyiségben található termosztátokon keresztül állítható be (akár előre ütemezve is) a kívánt szobahőmérséklet, rosszabb esetben viszont csak a lakás egyetlen pontján van lehetőség a hőmérséklet szabályozására. Valamennyi értelme lehet az állítható radiátorszelepeknek is, de mindkét esetben nagyon sokat spórolhat a gázszámlán egy valóban okos, többkörös fűtésvezérlés, ami a Z-Wave szabványnak köszönhetően bármikor kialakítható, fúrás, vésés nélkül, és – a mai gázárak mellett – akár pár hónap(!) alatt megtérülhet. Mutatjuk hogyan!
tovább a teljes cikkhez

Takarékossági tipp: lámpák alternatív kapcsolása okosabban

Az alternatív kapcsolás talán az egyetlen villanyszerelési művelet, amit nem a hagyományos módon érdemes elvégezni, ha Z-Wave alapú okosotthonban gondolkozunk. De talán kevesen tudják, hogy akkor is megéri okos relét és párhuzamos kapcsolást alkalmazni, ha (még) nincs vezérlőközpontunk, mivel a hagyományos megoldáshoz képest olcsóbb, kényelmesebb és a szabályozható fényerő miatt még jóval áramtakarékosabb is lehet egy hosszú folyó, lépcsőház vagy bármely helyiség – ahol több helyről is szeretnénk kapcsolni a villanyt – megvilágítása.
tovább a teljes cikkhez

Tényleg 10 évig bírják a Sensative Strips elemei?

A Sensative legalább 10 év élettartamot ígér a Strips nevű ultravékony érzékelőinek. A Strips-ek elemei nem cserélhetők, egy beépített áramforrást tartalmaznak, mely az eszköz „aktiválása” után az ígéretek szerint több mint 10 évig működik. Az energiafogyasztás-elemző eszközök fejlesztésével foglalkozó Qoitech cég letesztelte a Sensative érzékelők energiafogyasztási tulajdonságait, illetve a beépített elemek várható élettartamát.
tovább a teljes cikkhez

Lássuk, mennyi áramot fogyasztunk! – NorthQ Data Logger for E-Meters

A NorthQ Data Logger for E-Meters egy fogyasztásmérő és leolvasó eszköz, mellyel a villanyóránk által mért áramfogyasztásunkat követhetjük nyomon. Az eszközzel lehetőségünk van távolról követni a fogyasztást, ami hasznos lehet mondjuk hétvégi házaknál, vagy albérletbe kiadott lakásoknál. De a fogyasztási értékek vizsgálatával akár figyelmeztetéseket vagy eseményeket is elindíthatunk. Így idejében észrevehetjük egy meghibásodott hűtőgép (vagy más elektromos eszköz) megemelkedett fogyasztását, amivel lehetőséget kapunk a mielőbbi intézkedésre.
tovább a teljes cikkhez

Hogyan lesz jó minőségű levegő az otthonodban? 

A recept a következő: légminőség érzékelőkkel monitorozunk, és egy szellőztető rendszer ennek megfelelően automatikusan végzi a légcserét. Így az okosotthon nap mint nap hozzá tud járulni a frissességünkhöz és az egészségünkhöz. A beszívott levegő légszűrőkön keresztül is áthalad, így kevesebb por és pollen jut be otthonunkba. Ha érdekelnek a megvalósítás műszaki részletei, kattints a cikk elolvasásához!
tovább a teljes cikkhez

Hat ok, amiért érdemes az árnyékolókat okosítanod

Manapság az idő a legdrágább kincsünk. Egy-egy feladat elvégzése után gyakran érezzük az azzal töltött időt „elvesztegetettnek“. Legyen szó akár egyetlen percről, amikor a redőnyöket húzzuk le vagy az ablakokat csukjuk be. Ha ezeket összeadjuk, 20 napot vesznek el egy átlagember életéből. Szerencsére az új fejlesztések, az új technológiák világát éljük, amik képesek megszabadítani minket ezen feladatok alól. Ebben a cikkben olvashatsz az okos ablakokról és redőnyökről, melyek megspórolják Neked azt a napi egy percet, valamint  – és ez talán még fontosabb – akár nem kevés pénzt is a rezsiszámláról...
tovább a teljes cikkhez

Listázott cikkek: 1 – 15. (összesen 33 db.)
.