A kert öntözéséhez számtalan profi öntözőautomatika kapható sok-sok gyártó kínálatában. De mindezek általában feleslegesen költséges megoldások számunkra, ha van egy vezérlőközpont már az okosotthonban. Miért ne bíznánk erre az elektorinkára, számítógépre az öntözést is? Hiszen az öntözéskor használt szivattyú és locsoló körök kapcsolgatása szinte pont az a feladat, mint a kazán és a fűtési körök vezérlése. Ha öntözni kell, indítsuk a vízszivattyút vagy nyissuk ki a vízcsapot (mármint tegye ezt a vezérlőközpontunk helyettünk, automatikusan), és pl. 30 percenként váltsunk az öntözési körök között. De mindez ne kezdődjön el esőben, vagy ha elég nedvességtartalmat mérünk a talajban. Testre szabható minden egy okosotthonban, igazodva saját igényeinkhez, lehetőségeinkhez, növényeinkhez. Sokkal inkább, mint egy öntözőautomata esetén. Ráadásul pl. ugyanazt az esőérzékelőt használhatjuk a redőnyök leengedésére, mint ami az öntözést engedélyezi vagy tiltja.

– Az öntözés egy előre meghatározott időrend, program szerint működik általában. De kellemetlen, ha egy nyári estén a család még a kertben van, amikor elindul az öntözés. Az okosotthon figyelhet arra, hogy az esti öntözés ne induljon el csak azért, mert eljött az ideje. Ha nem indítottuk még el az „alvás” eseménysort, ha nyitva még az erkélyajtó, ha mozgást érzékel még a teraszon, ha ég még a lámpa a kertben, akkor késleltesse az öntözést addig, amíg megszűnnek azok az adatok, amelyek szerint még a kertben lehetünk.

– Ha esik az eső, maradjon el az adott napi öntözés! De ha csak adott kisebb mennyiség esik le (az esőérzékelők az eső intenzitását és mennyiségét is képesek mérni, jelezni!), akkor öntözzünk, de esetleg csak 10 perccel kevesebb ideig!

– Léteznek talajnedvességet mérő szenzorok is. Olyan növények esetén, melyek érzékenyek a talaj víztatalmára, érdemes ezen szenzorokkal vezérelni az öntözést, nem (csak) rendszeres, időzített programok vagy akár az eső figyelembe vételével.

– Ne induljon el az öntöző program, ha dolgozik a robotfűnyíró! Vagy fordítva: ne kezdjen dolgozni a fűnyíró, ha megy az öntözés! Ha az okosotthonhoz hozzákapcsoltuk a robotfűnyírót is, ezen automatizmusok egyszerűen kialakíthatóak.


Amennyiben a témával kacsolatban kérdése lenne, vagy igényelné szakértőnk tanácsadását illetve árajánlatunkat,
keressen meg bennünket bizalommal telefonon, emailben, vagy személyesen!
Kapcsolatfelvételi adatainkat »itt találja«
Referenciáink
.